Publikohet një fotografi e rrallë e Presidentit Rugova

Aktuale

Publikohet një fotografi e rrallë e Presidentit Rugova

Nga: N. H Më: 24 janar 2021 Në ora: 07:28
Presidenti historik, Ibrahim Rugova

Një fotografi e rrallë është publikuar në 15 vjetorin e vdekjes së Presidenti Ibrahim Rugova.

Fotografia është shkrepur në Amerikë në vitin 1990, raporton “Bota sot”.

Në fotografi, janë atdhetarët, lobuesit e kontribuuesit e shquar; Harry Bajraktari - Nderi i Kombit, dhe Sabit Bytyçi - Kryetar i Këshillit të Federatës Shqiptare “Vatra”.

Image
Harry Bajraktari, Sabit Bytyçi dhe Presidenti Ibrahim Rugova.

Presidenti Ibrahim Rugova vdiq më 21 janar 2006 në Prishtinë pas kancerit në mushkëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat