KFOR-i sot mban stërvitjen me helikopterë të shumtë në gjithë Kosovën

Aktuale

KFOR-i sot mban stërvitjen me helikopterë të shumtë në gjithë Kosovën

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 06:43
Foto ilustrim

KFOR-i do të zhvillojë një stërvitje rutinore trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën , sot me 25 shkurt 2021.

Ushtrimi do të përqendrohet në sigurimin e ndërveprimit ndërmjet të gjithë anëtarëve të KFOR-it dhe kombeve partnere, në përputhje me mandatin e KFOR-it nga Rezoluta 1244 e Këshillit të Sigurimit të KB te vitit 1999 për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt si dhe lirinë e lëvizjes për të mirën e të gjitha komuniteteve në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat