Ndërron jetë ushtari i UÇK-së, Haradinaj e quan lajm trondits, ishte luftëtar i dalluar

Aktuale

Ndërron jetë ushtari i UÇK-së, Haradinaj e quan lajm trondits, ishte luftëtar i dalluar

Nga: A.SH Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 13:20
Ramush Haradinaj dhe Afrim Alijaj

Ka vdekur ushtari i UQK-së, Afrim Alijaj.

Këtë e bëri ti ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj duke kujtuar se, ai ishte një luftëtar i dalluar të UÇK-së, Brigadës 131 dhe Batalionit Gardist "Shkelzen Haradinaj".

Postimi në Facebook:

Tronditës lajmi për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tim Afrim Alijaj nga Dujaka, vëlla i Dëshmorit të Kombit Beslim Alijaj.

Do e kujtojmë përgjithmonë si njeri të dashur dhe të afërt, luftëtar të dalluar të UÇK-së, Brigadës 131 dhe Batalionit Gardist "Shkelzen Haradinaj".

Me këtë rast ngushëlloj familjen, bashkëluftëtarët dhe të gjithë ata që e njohën.

Pusho në paqe Afrim!

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat