U shkarkua si sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës, shpejt emërohet drejtor në një departament të kësaj ministrie

Aktuale

U shkarkua si sekretar në Ministrinë e Infrastrukturës, shpejt emërohet drejtor në një departament të kësaj ministrie

Më: 1 mars 2021 Në ora: 12:13
Izedin Bytyqi dhe Arban Abrashi

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Infrastrukturës, Izedin Bytyqi është shkarkuar sot nga detyra.

Me vendim të ministrit në detyrë të Infrastrukturës, Arban Abrashi është bërë shkarkimi nga detyra e Izedin Bytyqit, i cili në këtë post u emërua më 20 shkurt të vitit 2020.

Sekretari në largim, Izedin Bytyqi është akomoduar si drejtor në njërin nga departamentet e kësaj ministrie.

Edhe pse nuk janë dhënë detaje shtesë lidhur me këtë lëvizje brenda përbrenda Ministrisë së Infrastrukturës, Ized Bytyqi njihet si një nga personat më të afërm të ministrit Abrashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat