Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, ky është rezultati që kanë marr partitë

Aktuale

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, ky është rezultati që kanë marr partitë

Më: 3 mars 2021 Në ora: 10:35
Foto ilustruese

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave të ardhura me postë.

Deri në ora 09:00, në QNR janë numëruar 33 488 vota prej të cilave, VV ka siguruar 26 079, LDK 2 829, PDK 2 486, AAK 944, NISMA 234.

Procesi i numërimit është duke vazhduar normalisht.

Menjëherë pasi të përfundon numërimi i votave e postë pritet edhe shpallja e rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat