PZAP merr vendimin: Të numërohen votat e kandidates për deputete të AAK-së

Aktuale

PZAP merr vendimin: Të numërohen votat e kandidates për deputete të AAK-së

Më: 8 mars 2021 Në ora: 09:52
AAK

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka marr vendim pro ankesës së kandidates për deputete të AAK-së, Albena Reshitaj, për rinumërimin e votave të saj.

Ky vendim vjen pasi që, Albena Reshitaj, u ankua në këtë insitutcion për shkak të mungesës së votave.

Me këtë vendim, PAZAP urdhëron KQZ-në që të rinumërojë vetëm fletëvotimet për kandidaten për deputete.

Ndryshe, ka pasur shumë reagime të kandidatëve për deputet pë parregullësi gjatë numërimit të votave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat