Flet Adem Hoxha: Po do ta votoj Vjosa Osmanin sot, këtë post ma dha Albin Kurti

Aktuale

Flet Adem Hoxha: Po do ta votoj Vjosa Osmanin sot, këtë post ma dha Albin Kurti

Më: 4 prill 2021 Në ora: 17:27
Adem Hoxha

Kreu i partisë së goranëve, Adem Hoxha, ka takuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.

Ky takim ka sjellë edhe një marrëveshje mes tyre, që siguron pjesëmarrjen e tij në seancën për zgjedhjen e presidentit, dhe votën e 80 që të konsiderohet raundi i parë i suksesshëm.

Adem Hoxha e ka konfirmuar se do të marrë pjesë në seancë.

“Po do të marrë pjesë në seancën ku do të zgjidhet presidenti. Unë nuk jam për të shkaktuar bllokadë institucionale. Po si parti do ta kemi edhe një pozitë të zv.ministrit”, ka thënë Hoxha shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat