Tomë Gashi tregon një prej mënyrave se si do të zbulohet kush ka pasuri të pajustifikueshme

Aktuale

Tomë Gashi tregon një prej mënyrave se si do të zbulohet kush ka pasuri të pajustifikueshme

Më: 14 prill 2021 Në ora: 14:58
Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi, i ftuar në emisionin A23, tregon një prej mënyrave se si do të zbulohet kush ka pasuri të pajustifikueshme.

Gashi tha se, “Nëse ka dikush disproporcion tepër të madh në mese të hyrave (rrogave) dhe të ardhurave të tjera që merr në përpjesëtimin me pasurin që e ka, atëherë ai thjeshtë duhet që ta justifikoj se si e ka kriju dhe nëse e justifikon e bajtë me shëndet dhe e tij është.

Dhe nëse nuk e justifikon atëherë e kalon përmes procedurave që epilogu më i rëndë mundë  të jetë konfiskimi”.

Ja deklarata e Gashit:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat