Analisti Kabashi: Qeveria Kurti, jo transparente

Aktuale

Analisti Kabashi: Qeveria Kurti, jo transparente

Më: 20 prill 2021 Në ora: 00:47
Bekim Kabashi

Analisti Bekim Kabashi, ka kritikuar qeverinë Kurti për mungesë të transparencës.

Kabashi ka vë në pah mungesën e kryeministrit Albin Kurti në konferenca për shtyp.

“Kryeministri nuk ka dalë në konferencë, nuk ka transparencë, Qeveria e ka obligim me qenë në transparente”, ka thënë Kabashi.

Kryeministri Kurti nuk doli në konferencë pas mbledhjes së fundit të qeverisë e cila u mbajt të dielën ku u vendosën masat e reja anti-COVID, lejimi i punës së gastronomëve dhe ora policore u vendos nga 22:30 deri në 05:00 të mëngjesit.

Pas mbledhjes së qeverisë të dielën në këtë konferencë dolën ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe zëdhënësi i ekzekutivit, Përparim Kryeziu.

Ky i fundit u pyet nga gazetarët pse Kurti nuk doli në konferenë, me çrast Kryeziu tha se kryeministri Kurti kishte agjendën e zënë, duke thënë se do të dalë pas mbledhjeve të tjera të qeverisë para gazetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat