Ish-këshilltari i Kurtit “godet” analistët: Atë që po e thonë analistët në Serbi, po e thonë edhe këta të Kosovës në shqip

Aktuale

Ish-këshilltari i Kurtit “godet” analistët: Atë që po e thonë analistët në Serbi, po e thonë edhe këta të Kosovës në shqip

Nga: N. H Më: 21 prill 2021 Në ora: 10:04
Albin Kurti dhe Driton Tali

Driton Tali, ish-këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka bërë një reagim të ashpër ndaj komentatorëve të çështjeve politike në vend.

Sipas Talit, njohësit e çështjeve politike në vend, po dalin sikur me qenë përkthyes të analistëve të Serbisë.

Madje, ai shkruan në profilin e tij në Facebook, se atë që po e thonë analistët serbë serbisht, këta të Kosovës janë duke e thënë në shqip në mediat e Kosovës.

Ja shkrimi i tij:

Disa “analista” të Kosovës sikur me qenë përkthyes të analistëve serbë.

Atë që po e thonë analistët serbë serbisht në TV stacionet e Serbisë këta të Kosovës pe thonë shqip në TV stacionet e Kosovës.

 

Disa "analista" të Kosovës sikur me qenë përkthyes të analistëve serbë. Ate që po e thonë analistët serbë serbishtë në TV stacionet e Serbisë këta të Kosovës pe thonë shqip në TV stacionet e Kosovës.

Posted by Driton Tali on E mërkurë, 21 April 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat