Rron Gjinovci mbetet pa fjalë: S’muj me besu që kjo po ndodhë pa u shqetësuar askush!

Aktuale

Rron Gjinovci mbetet pa fjalë: S’muj me besu që kjo po ndodhë pa u shqetësuar askush!

Nga: A.Z Më: 22 prill 2021 Në ora: 17:28
Rron Gjinovci

Është bërë publike lista e bizneseve të cilat kanë fituar më së shumti nga pakoja prej 60 milionë eurove.

Këtë listë e ka bërë publike ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, i cili ka thënë se kjo është bërë në frymën e transparencës.

Lidhur me këtë, analisti Rron Gjinovci, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar duke i quajtur shifra marramendëse të përfituara nga taksat tona.

Ai thotë se si mundet të mos reagoj askush lidhur me këtë, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Në anën e djathtë shihni shifrat marramendëse që i kanë përfitu bizneset private nga taksat tona. Unë smuj me besu që kjo ndodh pa u shqetësu askush.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat