Për të arrestuarit e Gjykatës Speciale, ministria e Drejtësisë merr përsipër dërgesat familjare

Aktuale

Për të arrestuarit e Gjykatës Speciale, ministria e Drejtësisë merr përsipër dërgesat familjare

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 20:47
Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi

Përfaqësuesit e tetë të akuzuarve të Prokurorit të Specializuar në Hagë u thirrën të hënën në Ministrinë e Drejtësisë.

Në një mbledhje që zgjati fare pak minuta pasditen e së hënës, këtyre iu kumtua se tashmë ky dikaster do të kryejë shërbimin e dërgesës së pakove nga familjarët drejt ish krerëve të UÇK-së që po mbahen në paraburgim.

MPJ ndaloi se kryeri këtë detyrë pasi u skadoi kontrata me postën, ndërkohë që një të re do ta lidhë MD, të paktën për tri vjet.

Se të akuzuarit e Speciales nuk po i pranonin dot dërgesat nga të afërmit, doli në pah pas një reagimi të vajzës së Jakup Krasniqit.

Ndërkaq këshilltari i ish-presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla, thotë se ky telash do mund të evitohej pasi brenda pakove ka pasur vetëm gjësende elementare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat