Edhe një zëvendësministre në Qeverinë Kurti

Aktuale

Edhe një zëvendësministre në Qeverinë Kurti

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 20:52
Qeveria e Kosovës

Liza Gashi do të jetë zëvendësministrja e re e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe të Diasporës në Qeverinë Kurti.

Një gjë të tillë e ka bërë vetë Gashi në llogarinë e saj në ‘Twitter’, teksa ka thënë se emërimi i saj në këtë pozitë është bërë përpara dy javësh.

“Para dy javësh, u emërova si zv.ministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës nga kryeministri Albin Kurti. E pranojë këtë mundësi me përulje dhe me mirënjohje. Do përqendrohem në çështjet e lidhura me diasporën dhe do e mbështes ministren Donika Gërvalla në çështje të politikës së jashtme”, ka shkruar ajo në postimin e saj.

Gashi kishte shërbyer në po këtë pozitë edhe në Qeverinë Kurti I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat