Haradinaj: Deputetët nuk kanë të drejtë ta mbajnë peng demarkacionin - Bota Sot
Haradinaj: Deputetët nuk kanë të drejtë ta mbajnë peng demarkacionin

Aktuale

Haradinaj: Deputetët nuk kanë të drejtë ta mbajnë peng demarkacionin

Më: 5 janar 2018 Në ora: 20:10
Ramush Haradinaj

Qeveria e ka kryer obligimin me demarkacionin duke e proceduar marrëveshjen ne kuvend dhe tani përgjegjësia mbetet tek deputetet. Kështu thotë kryeministri Ramush Haradinaj. Ai vlerësoi se deputetët nuk kanë të drejt ta mbajnë peng demarkacionin.

“Mendoj se parlamenti është mirë me vendos sa më shpejt. Nëse vendos parlamenti në variantin që rrëzohet ky version atëher ish aktivizu vetë qeveria me e gjet një zgjidhje. Derisa nuk vendos parlamenti ne nuk kemi më funksione. Pra tema është në parlament ata duhet të vendosin”, tha Haradinaj për rtv 21.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera