Hoxhaj flet për raportin e BE’së për Kosovën: Shpejt do ta marrim lajmin e mirë për liberalizim - Bota Sot
Hoxhaj flet për raportin e BE’së për Kosovën: Shpejt do ta marrim lajmin e mirë për liberalizim

Aktuale

Hoxhaj flet për raportin e BE’së për Kosovën: Shpejt do ta marrim lajmin e mirë për liberalizim

Më: 18 prill 2018 Në ora: 08:24
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se në raportin e BE-së për Kosovën që u publikua dje, ky institucion njeh angazhimin dhe të arriturat e Kosovës për ta siguruar lëvizjen e lirë për qytetarët tanë.

Madje, Hoxhaj në postimin në Twitter tha se shumë shpejtë qytetarët e Kosovës do ta marrin lajmin e mirë për udhetimin pa viza.

Hoxhaj pranoi se mbetet punë për tu bërë në procesin e integrimit në BE.

“Në raportin e ri për Kosovën, BE’ja njeh ounën e madhe të Kosovës për heqjen e vizave. Se shpejti, qytetarët tanë do ta marrin lajmin e mirë për lëvizjen e lire. Më shumë punë për t’u bërë në procesin e integrimit në BE”, shkroi Hoxhaj në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera