Këto janë përfitimet e Rifat Jasharit nga Qeveria e Kosovës - Bota Sot
Këto janë përfitimet e Rifat Jasharit nga Qeveria e Kosovës

Aktuale

Këto janë përfitimet e Rifat Jasharit nga Qeveria e Kosovës

Nga: D.RR Më: 10 gusht 2018 Në ora: 16:46
Rifat Jashari

Qeveria e Kosovës ka miratuar para tre dite propozim-vendimin, përmes të cilit vëllai i Adem Jasharit, Rifat Jashari, do t’i njihet statusi si “Qytetarë me merita të veçanta”, shkruan “Bota sot”.

Me këtë status, Rifat Jashari do të përfitoj nga shteti një shumë të hollash prej 1000 euro në muaj, veturë personale dhe shofer personal.

Më poshtë e keni vendimin e Qeverisë së Kosovës:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...