Nesër mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu - Bota Sot
Nesër mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu

Aktuale

Nesër mot me vranësira dhe reshje të dobëta shiu

Më: 19 gusht 2018 Në ora: 00:13
Moti

Nesër (e diele), sipas parashikimit të meteorologëve, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira te cilat do të sjellin në disa vende reshje lokale shiu të intensitetit të ulët.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja  me shpejtësi deri ne 7m/sec. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...