Bekim Jashari: Vuçiq mund të kalojë në Drenicë vetëm me këtë kusht - Bota Sot
Bekim Jashari: Vuçiq mund të kalojë në Drenicë vetëm me këtë kusht

Aktuale

Bekim Jashari: Vuçiq mund të kalojë në Drenicë vetëm me këtë kusht

Nga: A.Zh Më: 9 shtator 2018 Në ora: 09:31
Bekim Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, i është bashkuar protestës së qytetarëve të Drenicës, për të ndalur vizitën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq.

Para protestuesve, Jashari ka thënë se Vuçiq nuk mund të kalojë nëpër këtë pjesë, derisa të kërkojë falje për gjenocidin dhe krimet e bëra gjatë luftës në Kosovë, shkruan Bota sot.

Ai ka thënë se ngjarjet e luftës janë ende të freskëta.

“Ata të marrin mesazhin e qartë, edhe institucionet tona, edhe ndërkombëtarët”, ka thënë Jashari./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat