Thaçi takoi homologun armen: Diskutohen çështjet me interes të përbashkët - Bota Sot
Thaçi takoi homologun armen: Diskutohen çështjet me interes të përbashkët

Aktuale

Thaçi takoi homologun armen: Diskutohen çështjet me interes të përbashkët

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 10:25
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Armen Sarkissian

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar një takim me Presidentin e Armenisë, Armen Sarkissian, i cili është nikoqir i liderëve në Samitin e 17-të të Frankofonisë.

Presidenti Thaçi e ka falënderuar homologun e tij armen për mikpritjen dhe organizimin e Samitit të Frankofonisë, ku Kosova arriti të bëhet anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Sipas kumtesës për media dërguar nga Zyra e Presidentit, Thaçi dhe homologu i tij armen kanë diskutuar për çështje të interesit të përbashkët ndërmjet dy shteteve dhe janë dakorduar që të vazhdojnë komunikimin e ndërsjellë edhe në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera