Isa Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK - Bota Sot
Isa Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK

Aktuale

Isa Mustafa mbledh kryetarët e degëve të LDK

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 23:17
Isa Mustafa

Lidhja Demokratike e Kosovës, mbledh nesër kryetarët e degëve të kësaj partie.

Kjo mbledhje e radhës pritet të fillojë nga ora 17:00 ndërsa do të udhëhiqet nga kreu i LDK-së, Isa Mustafa.

Në këtë mbledhje janë të ftuara të marrin pjesë për përcjellje edhe mediat.

Të hënën me fillim nga ora 09:00 mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ndërsa një orë më vonë është paraparë të mbahet edhe seancë plenare ku do të shqyrtohen 25 pika të mbetura të rendit të ditës.

Në këtë seancë përfshihet edhe votimi i Propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë, por

Një orë më vonë, në ora 10:00 parashihet të fillojë seanca plenare, ku do të shqyrtohen 25 pika të mbetura të rendit të ditës, përfshirë votimi i Propozim-rezolutës nga debati parlamentar për dialogun me Serbinë.

Por, në këtë séancë dhe mbledhje të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ende nuk dihet nëse do të marrin pjesë dhe deputetë të Lidhjes Demokratike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera