“Ide brilante e Popoviç” - Bota Sot
“Ide brilante e Popoviç”

Aktuale

“Ide brilante e Popoviç”

Nga: D.RR Më: 20 tetor 2018 Në ora: 21:05
Nenad Popoviç

Prof. Dr. Binak Maxharraj ka vlerësuar se, deklarata e kryetarit të partisë kombëtare të Serbisë, Nenad Popoviç, se Serbia duhet ta ndërpresë dialogun me Kosovën pasi kjo e fundit formoi ushtrinë, është pozitive për Kosovën.

Maxharraj në postimin në Facebook, e ka quajtur brilante këtë ide të Popoviç dhe ka përmendur dy gjërat pozitive që vinë nga kjo deklaratë.

Postimi i plotë:

IDE BRILANTE E POPOVIÇIT.

Nenad popoviq Kryetar i Partisë kombetare te Serbisë,pas formimit te Ushtrisë se Kosovës ka thanë së:

"Serbia duhet qe ta nderpres dialogun,përkatesishtë bisedimet me Prishtinën nese nuk anulohet Vendimi i Parlamentit te Kosovës për formimin e ushtrisë".

Ide dhe propozim i mrekullueshëm i Popoviqit sepse me këtë Kosova do ti arrinte dy qellime të mira,

E para,

Më e rëndësishmja, do ta hiqnim qafe Hashim Thaçin i cili qe sa kohë na shurdhoi dhe e bani mjegull dhe tymnaj çshtjën e korigjimit te kufirit me Serbinë,te cilin as ai vetë se kishte të qartë së çka do te thotë kajo,por se edhe ai vetë do te rahatonte mendjen e tij e cila patë nisë me e lanë, dhe

E dyta,

Do te rahatoheshim edhe nga Aleksandër Vuçiqi i cili ndoshta ne qetesinë me të madhe do te mendonte se Kosovën nuk ka qare pa e pranu si te pavarur ne kufijte e sajë ndërkombtarish të të pranuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat