Ndalohet shitja dhe shërbimi i alkoolit dhe duhanit për të miturit - Bota Sot
Ndalohet shitja dhe shërbimi i alkoolit dhe duhanit për të miturit

Aktuale

Ndalohet shitja dhe shërbimi i alkoolit dhe duhanit për të miturit

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 17:48
Foto ilustrim

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, në vazhdën e vendimeve për mbrojtjen e konsumatorit sot ka lëshuar urdhëresë për ndalimin e sanksionimin e shitjes, shërbimit dhe dhurimit të duhanit dhe pijeve alkoolike personave nën moshën 18-vjeç.

Kjo urdhëresë obligon të gjitha bizneset që ta paraqesin në vendin e tyre shenjën për ndalimin e shitjes së produkteve të duhanit dhe pijeve alkoolike personave nën 18-vjeç.

Në urdhëresë thuhet se të gjitha pikat shitëse do të ndëshkohen në rast të mos zbatimit të ligjit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...