Nisin takimet në Bruksel, ja çfarë po ndodh - Bota Sot
Nisin takimet në Bruksel, ja çfarë po ndodh

Aktuale

Nisin takimet në Bruksel, ja çfarë po ndodh

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 18:58
Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit.

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit.

Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Lajmin për këtë takim e ka dhënë zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq. 

Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi. Pas këtij takimi pritet të ketë një takim trepalësh.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...