Behgjet Pacolli prezent në Francë, thotë se mori ftesë nga autoritetet e larta franceze - Bota Sot
Behgjet Pacolli prezent në Francë, thotë se mori ftesë nga autoritetet e larta franceze

Aktuale

Behgjet Pacolli prezent në Francë, thotë se mori ftesë nga autoritetet e larta franceze

Nga: D.RR Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 10:32
Behgjet Pacolli në Francë

Pavarësisht se nuk është president i vendit, zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli po merr pjesë në ceremoninë e 100 vjetorit të mbarimit të Luftës së Parë Botërore.

Këtë e ka konfirmuar vet Pacolli përmes një postimi në Facebook, ku ka thënë se ka pranuar ftesën nga autoritetet e larta franceze.

“Me ftesë të autoriteteve më të larta franceze, po marr pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e 100 vjetorit të mbarimit të Luftes së Parë Botërore. Mundësi e mirë për të takuar homologët e mi dhe burrshtetas nga mbi 50 shtete botërore”, ka thënë Pacolli, përcjell "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...