“Me Putinin takim, me Trupmin foto, Gjermania na paralajmëron rreziqet”

Aktuale

“Me Putinin takim, me Trupmin foto, Gjermania na paralajmëron rreziqet”

Nga: N.Sh Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 19:10
Vladimir Putin dhe Hashim Thaçi

Anëtari i Lëvisjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, thotë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me presidentin amerikan Donald Trump bëri vetën fotografi, kurse me atë rus zhvilloi takim.

Sipas tij, Rusia po e përkrahë marrëveshjen Kosovë-Serbi, për të cilën ajo e dinë se çka përmban, kurse Kosova jo.

E këtë marrëveshje, ai thotë se vetëm Gjermania po e kudnërshton përditë duke paralajmëruar edhe rreziqet.

“Në rresht ulur prapa Putinit, me të kishte takim, ndersa me Trumpin veç foto, ambasadori rus konfirmon se Rusia përkrahë marrëveshjen Kosovë-Serbi, marrëveshjen që Rusia e di çka përmban, por populli e Kuvendi i Kosovës jo. Ndërsa Gjermania kundërshton dhe përditë na paralajmëron për rreziqet!”, shkruan Adnan Rrustemi në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat