Haradinaj: Seanca e thirrur për çështjen e vizave, ndërhyrje në agjendat shtetërore - Bota Sot
Haradinaj: Seanca e thirrur për çështjen e vizave, ndërhyrje në agjendat shtetërore

Aktuale

Haradinaj: Seanca e thirrur për çështjen e vizave, ndërhyrje në agjendat shtetërore

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 15:07
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë mbledhjes së sotme ka thënë se Qeveria i ka kryer të gjitha detyrat e veta në procesin e liberalizimit të vizave.

Haradinaj ka deklaruar se seanca e thirrur nga opozita për këtë çështje paraqet ndërhyrje në agjendat shtetërore,t.

Kryeministri e ka bindjen që liberalizimi i vizave është një proces i cili nuk do të vonohet deri në kohërat e largëta sikurse po flitet.

Ai ka thënë se qeveria që ai udhëheq ka marrë vendime të rëndësishme, siç është ai për taksën.

Po ashtu, Haradinaj iu ka thënë ministrave se gjendja është e qetë edhe në veri, dhe se serbët nuk kanë mungesa të produkteve elementare. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...