Një epokë e një gruaje të fuqishme po fillon sonte - Bota Sot
Një epokë e një gruaje të fuqishme po fillon sonte

Aktuale

Një epokë e një gruaje të fuqishme po fillon sonte

Nga: N.H Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 19:19
Angela Merkel dhe Annegret Kramp-Karrenbauer

Pas përfundimit të misionit të Angela Merkelit, Partia Kristiane Demokrate e Gjermanisë e ka zgjedhur pasardhësen e saj. Në këtë pozitë u zgjodh zonja Annegret Kramp-Karrenbauer.

Lidhur me ketë, Artan Murati nga KDI përmes një statusi në facebook thotë se një epokë e një gruaje të fuqishme përfundoj në Gjermani; Angela Merkel dha paraqitjen e fundit si shefe e CDU-së.

Me tej, ai thotë se një gruaje tjetër e fuqishme, merr hapat e parë sonte, Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet kryetare e re e partisë.

“Një epoke e një gruaje të fuqishme përfundoj në Gjermani: Angela Merkel dha paraqitjen e fundit si shefe e CDU-së. Një tjetër epoke, poashtu e një gruaje tjetër të fuqishme, merr hapat e parë sonte. Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet kryetare e re e partisë”, shkruan Murati në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...