Shefi i LDK-së: Asnjë votim në Kuvend nuk mund të shmang Kushtetutën - Bota Sot
Shefi i LDK-së: Asnjë votim në Kuvend nuk mund të shmang Kushtetutën

Aktuale

Shefi i LDK-së: Asnjë votim në Kuvend nuk mund të shmang Kushtetutën

Nga: N.H Më: 15 dhjetor 2018 Në ora: 20:33
Avdullah Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në Facebook ka reaguar pas miratimit nga Kuvendi i Kosovës të Rezolutës për dialog, i cili thotë se platforme për dialog është vetëm Kushtetuta, ndërkaq ekip negociator është vetëm Qeveria legjitime.

Postimi i Hotit në Facebook:

Ta kemi te qarte se asnje votim ne Kuvend nuk mund te shmang Kushtetuten. Platforme per dialog eshte vetem Kushtetuta. Nderkaq, ekip negociator eshte vetem Qeveria legjitime.

Kosova nuk mund te perfaqesohet ne kete proces te rendesishem me kuazi ekipe dialoguese, nga partia e shtate apo e tete ne Kuvend dhe nga ata qe kane mandate te huaja.

LDK do ta mbroje interesin e Kosoves. Nuk ka proces ne Kosove qe mund te zhvillohet pa LDK-ne, partine me mbeshtetjen me te madhe ne vend. Te mos mashtrohet askush.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...