Kosova U-20 fiton bindshëm ndaj Luksemburgut - Bota Sot
Kosova U-20 fiton bindshëm ndaj Luksemburgut

Basketboll

Kosova U-20 fiton bindshëm ndaj Luksemburgut

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 23:06
Foto

Basketbollistët e Kosovës U-20 kanë shënuar fitore bindëse ndaj Luksemburgut 84-58 (27:15, 19:16, 28:15, 10:12) në kuadër të Kampionatit Evropian, Divizioni B, që po zhvillohet në Portugali.

Dardanët e rinj kanë qenë bindshëm më të mirë se kundërshtarët e tyre në këtë ndeshje, duke dominuar nga fillimi deri në fund, dhe për të treguar se e meritonin të luftonin për pozita më të larta. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për pozitat 17-21.

Kosova e nisi mjaft mirë ndeshjen, ku çerekun e parë e fitoi me rezultat 27:15, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Me lojë të mirë vazhdoi edhe në periudhën e dytë, që e fitoi 19:16. Edhe më bindës ishte në periodën e tretë 28:15, kurse dhjetëminutëshi i fundit u zhvillua formalisht, derisa trajneri Ibrahim Karabegu u dha hapësirë të gjithë lojtarëve. Në fund Kosova fitoi 84:58.

Dardan Kapiti realizoi 19 pikë e 14 kërcime, Meriton Ismaili kishte 18 pikë, katër kërcime e tre asistime, kurse u dalluan edhe Leon Neziri me 11 pikë, pesë kërcime, tri asistime dhe Erhan Sholla me 11 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...