Bëhet licencimi i vëzhguesve dhe gjyqtarëve të rinj - Bota Sot
Bëhet licencimi i vëzhguesve dhe gjyqtarëve të rinj

Basketboll

Bëhet licencimi i vëzhguesve dhe gjyqtarëve të rinj

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 19:23
Bëhet licencimi i vëzhguesve dhe gjyqtarëve të rinj

Të shtunën në sallën e Konferencave të “Hotel International Prishtina” është mbajtur Klinika për vëzhguesit e të gjitha listave të FBK-së, si dhe licencimi i gjyqtarëve fillestarë dhe licencimi i Vëzhguesve të listës C.

Të gjithë vëzhguesit dhe gjyqtarët fillestarë i janë nënshtruar Online Testit nga njohjes së rregullave të basketbollit, si dhe punës praktike mekanika 2PO.

Vëzhguesit dhe gjyqtarët janë njohur me propozicionet e garave për edicionin e ri në basketbollin e Kosovës.

Në këtë klinikë janë licencuar vëzhguesit fillestarë dhe gjyqtarët fillestarë. 12 gjyqtarë janë licencuar për edicionin e ri dhe pritet të referojnë për kategori të reja.  

Klinika është udhëhequr nga FIBA Referee Instruktori Nacional, Faton Kurshumlija.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...