NBA, ‘All Star’: LeBron James prinë me votat, përcillet nga Luka Doncic

Basketboll

NBA, ‘All Star’: LeBron James prinë me votat, përcillet nga Luka Doncic

Më: 17 janar 2020 Në ora: 18:03
NBA

17 vite në NBA dhe LeBron James vazhdon të jetë fytyra më e dashur për tifozët.

Ikona e NBA, LeBron James, është basketbollisti që ka marrë më së shumti vota për ‘All Star’ deri në këtë pikë të votimeve.

Anëtari i LA Lakers ka mbledhur 4747887 vota, duke prirë në listë, para Luka Doncic të Dallas Mavericks, i cili ka 4598328 vota.

Lojtari i tretë me më së shumti vota është Giannis Antetokounmpo me 4474107 vota, i cili lë prapa Anthony Davis me 4412619 vota.

Startuesit për ndeshjen ‘All Star’ do të mësohen më 23 janar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat