Pas pezullimit të garave, çfarë po ndodhë me basketbollin e Kosovës? - Bota Sot
Pas pezullimit të garave, çfarë po ndodhë me basketbollin e Kosovës?

Basketboll

Pas pezullimit të garave, çfarë po ndodhë me basketbollin e Kosovës?

Më: 19 mars 2020 Në ora: 13:35
Pas pezullimit të garave, çfarë po ndodhë me basketbollin e Kosovës?

Pandemia e koronavirusit ka bërë që gjitha aktivitetet sportive në vend, por edhe në Evropë të pezullohen për një kohë.

Kjo ka bërë që edhe elita e basketbollit të Kosovës të pezullojë aktivitetet e tyre, shkruan Olle.

Por, klubet kosovare të basketbollit, kanë vendosur që t’i lirojnë basketbollistët e tyre të huaj, ku disa prej skuadrave tashmë këtë e kanë bërë ditë më parë.

Një vendim të tillë e ka marrë edhe skuadra e Lipjanit, të cilët kanë njoftuar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale.

Më poshtë, postimi i tyre:

Pas pezullimit të garave dhe gjendjes së krijuar në vend duke respektuar vendimet e Qeveris së Kosovës , Klubi mbajti takim më antarët e kryesis dhe vendosen që të lirojnë lojtarët e huaj duke shprehur që ky ishte një vendim jo i dëshiruar mirpo i obliguar nga situata e krijuar .
Kryesia e Klubit shpehu falenderim ndaj lojtarëve të huaj për mirëkuptim dhe për angazhimin e tyre gjatë qendrimit në Lipjan. Shpresojm që ta kalojm sa më leht dhe më shpejt këtë gjendje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat