Durant mund “Covid 19” - Bota Sot
Durant mund “Covid 19”

Basketboll

Durant mund “Covid 19”

Më: 2 prill 2020 Në ora: 13:40
Durant mund “Covid 19”

Durant mund “Covid 19”.

Para 15 ditëve, Bruklini Nets shpalosi lajmin se 4 basketbollistë tw tyre janë të prekur me virusin “Covid 19”, ndërsa mes tyre ishte edhe ylli i mirënjohur në NBA, Kevin Durant.

Dy javë më pas, drejtori i përgjithshëm i Bruklinit, Shon Marks konfirmoi se të gjithë janë rehabilituar dhe kanë fituar betejën me “Covid 19”.

Tani Durant dhe koleget e tij,  nuk janë të vetmit nga NBA që janë prekur nga virusi “Covid 19” dhe kanë kaluar këtë vështirësi, pasi që më parë, Rudi Gober dhe Donovan Miçel, ishin në mesin e atyre që ishin të prekur nga pandemia “Covid 19”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat