Sonte vendosën finalistët e Superkupës së Kosovës 

Basketboll

Sonte vendosën finalistët e Superkupës së Kosovës 

Më: 23 tetor 2020 Në ora: 13:11
Sonte vendosën finalistët e Superkupës së Kosovës 

Sfidat çerekfinale në Reload Superkupë dhuruan shumë emocione, derisa tani është koha për ndeshjet gjysmëfinale, që zhvillohen sonte në Therandë.

Në takimin e parë do të ballafaqohen Rahoveci dhe Sigal Prishtina. ‘Vreshtarët’ në çerekfinale kishin eleminuar Trepçën, kurse bardhekaltrit mundën Vëllaznimin.

Këto dy skuadra edicionin e kaluar ishin ballafaquar në finale të Superkupës, ku triumfuan prishtinasit, që në këtë edicion po paraqiten me lojtarë vendorë.

Në ndeshjen e dytë gjysmëfinale do të ndeshen Ponte Prizreni-Bashkimi, dy skuadrat rivale të qytetit, ku pritet një sfidë shumë interesante. Ponte ka eleminuar Golden Eagle Yllin, derisa Bashkimi skuadrën e Pejës, andaj përballja gjysmëfinale pritet të jetë shumë interesante.

Ndeshjet do të zhvillohen pa shikues dhe në bazë të Udhëzuesit për Rikthimin në fushat e basketbollit.

Orari i ndeshjeve

23 tetor

17:00 Rahoveci-Sigal Prishtina

19:30 Ponte Prizreni-Bashkimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat