Trajneri i njohur i shtetit të rajonit, sërish në spital, çfarë po ngjan me të?

Basketboll

Trajneri i njohur i shtetit të rajonit, sërish në spital, çfarë po ngjan me të?

Nga: Kemajl Goca Më: 2 mars 2021 Në ora: 13:46
Mrshiç

Përzgjedhësi i ekipit kombëtar të basketbollit të Kroacisë, Velko Mrshiç, e ka pasur virusin korona në fund të vitit të kaluar, ndërkohë ai e kapërceu atë, por pandemia i ka lënë pasoja të rënda.

“Disa ditë më parë, Zara mundi Partizanin e Beogradit dhe arriti fitoren e parë në shtëpi në ligën ABA në këtë sezon.

Po tingëllon paksa e pabesueshme, por Zara pati fat të keq këtë sezon me lojtarë të infektuar nga virusi korona, për një kohë ata nuk ishin të plotë në përbërje, nuk e kishin as trajnerin Mrshiç, ata e humbën disa ndeshje dhe nuk pati fat në disa ndeshje.

Por kur gjithçka dukej se po hynte në vend të vetin, problemet u shfaqën përsëri.

Gjendja shëndetësore e trajnerit Velko Mrshiç është përkeqësuar përsëri dhe për këtë arsye ai shkoi në spital për të bërë ekzaminime të reja pas Covid 19 dhe do të humbasë ndeshjen e sotme midis Zarës dhe Shibenikut. Skuadra do të drejtohet nga Ivan Perinçiq”, shkruan “24 Sata”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat