Anulohen ndeshjet e Kosovës - Bota Sot
Anulohen ndeshjet e Kosovës

Basketboll

Anulohen ndeshjet e Kosovës

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 14:11
Foto ilustrim

Sot ka ndërruar jetë basketbollisti i Kosovës, Gazmend Sinani.

Sinani ka vdekur pas një aksidenti i cili ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në qytetin e Gjakovës.

Së bashku me Sianin në veturë kanë qenë edhe katër pjesëtarë tjerë të reprezentacionit të Kosovës, Granit dhe Fisnik Rugova, Altin Morina dhe Kujtim Shala.

Kryetari i FBK-së, pikërisht për këtë arsyeje ka telefonuar FIBA-n dhe ka kërkuar që dy ndeshjet e ardhshme të Kosovës të anulohen,

Ende nuk është asgjë zyrtare, pasi që ende Federata e Basketbollit të Kosovës nuk ka marr ndonjë përgjigje rreth kësaj çështje.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera