Në Prizren ndeshen rivalët e vjetër - Bota Sot
Në Prizren ndeshen rivalët e vjetër

Basketboll

Në Prizren ndeshen rivalët e vjetër

Më: 2 nëntor 2018 Në ora: 14:20
KB Bashkimi

Të shtunën në kuadër të xhiros së shtatë në Superligën e Kosovës në basketboll do të ballafaqohen Bashkimi – Trepça, duel ky që do të luhet me fillim nga ora 19:00 në palestrën e sportit në Prizren.

Ndërkaq në kuadër të kësaj xhiroje në program të dielën është ndeshja në mes Golden Eagle Ylli – Borea që do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00 në palestrën “13 Qershori” në Therandë, kurse dueli në mes Ponte Prizrenit dhe Z Mobile Prishtinës është shtyrë për shkak të obligimeve të ekipit bardhekaltër në garat evropiane, më saktësisht në FIBA Europe Cup.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...