Rrëfimi i gazetares: Më është kërkuar ta heqë shaminë për televizion - Bota Sot
Rrëfimi i gazetares: Më është kërkuar ta heqë shaminë për televizion

Bota

Rrëfimi i gazetares: Më është kërkuar ta heqë shaminë për televizion

Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:10
Foto

Këtë rrëfim ajo e ka bërë në një intervistë, duke treguar edhe për ngatërrimin që asaj i ka bërë revista Vogue, me një aktore pakestineze që ka emrin e njëjtë.

“Kam pasë një eksperiencë kur isha duke punuar në televizion ku njerëzit më thonin: A mund ta heqësh shaminë kur je në transmetim?”.

Ndërkohë në anën tjetër, aktorja, Noor Bukhari, thotë se është jashtëzakonisht e lënduar me ngatërresën që është bërë nga revista.

“Jam me zemër të thyer” ka thënë Boukhari.

Por Noor Tgouri ka treguar se kjo nuk është hera e parë që ngatërrohet në publikime mediale.

‘Emri im është Noor Tagouri. Jam gazetare dhe aktiviste. Jam ngatërruar shumë herë nëpër publikime të mediave, deri në atë  pik që jeta ime është vënë në rrezik. Unë kurrë nuk e kam pritur një gjë të tillë nga publikimet”, ka thënë ajo.|
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...