BBC: Krimet e luftës në Libi u shpërndanë në rrjetet sociale - Bota Sot
BBC: Krimet e luftës në Libi u shpërndanë në rrjetet sociale

Bota

BBC: Krimet e luftës në Libi u shpërndanë në rrjetet sociale

Më: 2 maj 2019 Në ora: 17:40
Foto ilustrim

Një hulumtim i BBC në gjuhën arabe ka gjetur video-xhirime dhe fotot e krimeve të mundshme të luftës në Libi, njoftoi shërbimi publik britanik.

Materiali është gjetur në rrjetet sociale Facebook dhe YouTube, dhe aty mund të shihet se si luftëtarë të vetëshpallur dhe papranuar ndërkombëtarisht të Ushtrisë Kombëtare (LNA) përdhosin trupat e luftëtarëve dhe civilëve.

Disa materiale në rrjetet sociale ishin për më shumë se dy vjet dhe kanë pasur mbi 10.000 shikime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...