OBSH dërgon një ekip të ekspertëve në Kinë për të identifikuar burimin e coronavirusit - Bota Sot
OBSH dërgon një ekip të ekspertëve në Kinë për të identifikuar burimin e coronavirusit

Bota

OBSH dërgon një ekip të ekspertëve në Kinë për të identifikuar burimin e coronavirusit

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 11:19
Tedros Adhan Gebreyesus

Organizata Botërore e Shëndetësisë gjatë javës së ardhshme pritet ta dërgojë një ekip të ekspertëve në Kinë, me qëllim që të mund ta kuptojnë më mirë se si filloi epidemia e coronavirusit.

Siç raporton CNN, këtë paralajmërim e ka bërë kreu i OBSH-së, Tedros Adhan Gebreyesus, gjatë një konference për media.

“Identifikimi i burimit të virusit është shumë i rëndësishëm”, ka shtuar Tedros.

Kreu i OBSH-së tha se pret që nga vizita e ekspertëve në Kinë, do të vijnë deri te identifikimi i asaj se si filloi pandemia, dhe çfarë mund të bëhet që bota të përgatitet për atë që na pret në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat