Kërcënime me bomba, evakuohen tri gjykata gjermane - Bota Sot
Kërcënime me bomba, evakuohen tri gjykata gjermane

Evropë

Kërcënime me bomba, evakuohen tri gjykata gjermane

Më: 11 janar 2019 Në ora: 11:26
Gjermani

Tri gjykata gjermane në qytetet Kiel, Erfurt dhe Magdeburg janë evakuuar pasi kanë marrë kërcënime me bombë, raporton Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Gazeta gjermane shkruan se gjykatat në Magdeburg dhe Erfurt janë evakuuar shkaku i kërcënimeve që i kanë marrë përmes emailit.

Një kërcënim të tillë e ka marrë edhe gjykata e Kielit, duke shtuar se policia është duke kontrolluar ndërtesën me qenë nuhatës.

Policia në Hesse ka thënë se ka evakuuar gjykatën në Wiesbaden pasi është gjetur një pako e dyshimtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...