Autoritetet ruse rimarrin veprat e vjedhura gjatë galerisë së hapur në Moskë - Bota Sot
Autoritetet ruse rimarrin veprat e vjedhura gjatë galerisë së hapur në Moskë

Evropë

Autoritetet ruse rimarrin veprat e vjedhura gjatë galerisë së hapur në Moskë

Nga: E.K Më: 29 janar 2019 Në ora: 08:37
Ilustrim

Një "artnapper" është kapur në një aparat fotografik që vjedh një pikturë me vlerë 12 milionë rubla (162,000 €) gjatë një ekspozite të zënë në Moskë të dielën. Pjesa dhe peisazhi i vitit 1908 që përshkruan një zonë të Gadishullit të Krimesë, u gjetën nga autoritetet ruse në një periferi të Moskës vetëm disa orë pas vjedhjes. -shkruan EuroNews, transmeton "Bota Sot"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...