Mitsotakis: Do të jem kryeministri i të gjithë grekëve - Bota Sot
Mitsotakis: Do të jem kryeministri i të gjithë grekëve

Evropë

Mitsotakis: Do të jem kryeministri i të gjithë grekëve

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 22:23
Kyriakos Mitsotakis

Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka dalë përpara popullit për ti falenderuar për besimin që i dhanë në zgjedhjet e së dielës.

Në fjalimin e fitores, ai tha se do të jetë kryeministri i të gjithë grekëve.

“Unë do të jem kryeministër i të gjithë grekëve dhe do të punojë shumë për të bindur bashkëqytetarët që nuk na mbështesin”, tha ai.

“Jam plotësisht i vetëdijshëm për përgjegjësinë kombëtare. Unë qëndroj modeste kundër aktgjykimit popullore “, tha kreu i Demokracisë së Re.

“Ne jemi shumë pak për të qëndruar të ndarë,” tha ai.

Më tej shtoi se “shoqëria dha një mesazh të qartë në favor të rritjes, krijimit të vendeve të punës dhe sigurisë” dhe se “transparenca dhe meritokracia do të kthehen në Greqi dhe zëri i vendit tonë në Evropë do të forcohet”.

“Dhe nesër qielli do të jetë më i ndritshëm dhe dielli do të shkëlqejë. Një ditë e re po ndodh për vendin tonë”, mbylli fjalimin Mitsotakis.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...