Polices i bie të fikët pasi dëgjoi fjalimin e kryeministrit britanik për një orë

Evropë

Polices i bie të fikët pasi dëgjoi fjalimin e kryeministrit britanik për një orë

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 00:47
Boris Johnson

Kryeministri i Britanisë së Madhe ka pasur një javë shumë të keqe. Së pari ai humbi votimin për kontrollimin e fatit të Brexit nga parlamenti. Pastaj ai humbi edhe votimin e shpërndarjes së parlamentit që do hapte rrugën për zgjedhjet e reja, shkruan Daily Mail.

Derisa po mbante një fjalim ku tregonte për pasoja e Brexitit, njërës prej kadetëve policore i ra të fikët pasi që kishte qëndruar në këmbë për një orë rresht duke e dëgjuar.

Kryeministri ishte duke mbajtur fjalimin në Yorkshire të Anglisë.

Parlamenti ka marrur kontrollin e fatit të Brexit, dhe tani nuk ka më gjasë që Britania e Madhe të dalë pa marrëveshje nga BE’ja..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat