Piloti i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik - Bota Sot
Piloti i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik

Evropë

Piloti i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 08:05

Një avion ushtarak belg është përplasur në territorin francez ditën e djeshme.

Ngjarja ka ndodhur në rajonin e Bretanjës, midis provincave Pluvignerit dhe Landalulit ditën e djeshme.

Avioni ‘’F-16 B’’ u rrëzua dhe njëri prej pilotëve u shpëtua nga forcat e emergjencës, ndërsa kolegu i tij po qëndron i varur në kabllot e tensionit të lartë elektrik.

Image
Image

Zona është evakuar dhe në terren ndodhen 100 policë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...