Burrat nuk janë të mirëpritur këtu: U hap hoteli i parë vetëm për gra - Bota Sot
Burrat nuk janë të mirëpritur këtu: U hap hoteli i parë vetëm për gra

Evropë

Burrat nuk janë të mirëpritur këtu: U hap hoteli i parë vetëm për gra

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 07:16
Foto ilustrim

Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç.

Ky hotel me katër yje ka gjithsej 39 dhoma, një banjë, një bibliotekë dhe një tarracë në çati. Ajo ofron një hapësirë krejt të re për gratë që duan të shpëtojnë nga stresi i jetës së përditshme, transmeton KosovaPress.

Hoteli gjithashtu ofron shërbime Wellness të tilla si masazhe, trajtime bukurie dhe solarium. Kur bëhet fjalë për ushqimin, hoteli ofron oferta gastronomike me cilësi të lartë, si kuzhinë tradicionale lokale ashtu edhe ushqim modern dhe të shëndetshëm.

Oferta speciale për udhëtime në ishuj dhe aktivitete kulturore janë përgatitur gjithashtu për mysafirët. Të gjitha gratë, pavarësisht nga mosha dhe orientimi seksual, janë të mirëseardhura në hotel.

Megjithëse hoteli gjithashtu punëson burra, në përputhje me ligjet spanjolle për diskriminimin gjinor, ky institucion ende favorizon gratë kur bëhet fjalë për personelin.

Çmimi për një dhomë dyshe në Som Dona fillon nga 72.50 euro për një natë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...