Parashutisti rus hidhet nga helikopteri, nuk i hapet parashuta – rrëzohet për vdekje në tokë - Bota Sot
Parashutisti rus hidhet nga helikopteri, nuk i hapet parashuta – rrëzohet për vdekje në tokë

Evropë

Parashutisti rus hidhet nga helikopteri, nuk i hapet parashuta – rrëzohet për vdekje në tokë

Më: 11 tetor 2019 Në ora: 00:09
Mihail Prohorov

Një parashutist rus ka humbur jetën kur u hodh nga helikopteri dhe nuk iu hap parashuta.

Ky moment tragjik i Mihail Prohorov, 35-vjeç, është filmuar me kamerë brenda kabinës së fluturakes.

Në anën tjetër hetuesit rusë kanë ngritur dilemat se si është e mundur që një parashutistë me kaq shumë përvojë të humb jetën gjatë një hedhje rutinë.

Videoja rrëqethëse shfaq Prohorovin duke u hedhur nga helikopteri Mi-8 nga 800 metra lartësi. Por gjatë fluturimit të tij atij nuk i është hapur parashuta, por as ai rezervë, duke u përplasur për vdekje në tokë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...