Virusi vrasës mbërin në Britaninë e Madhe? Katër udhëtarë nga Kina, izolohen - Bota Sot
Virusi vrasës mbërin në Britaninë e Madhe? Katër udhëtarë nga Kina, izolohen

Evropë

Virusi vrasës mbërin në Britaninë e Madhe? Katër udhëtarë nga Kina, izolohen

Më: 23 janar 2020 Në ora: 17:44
Foto

Katër persona me simptoma të ngjashme me gripin pasi hynë në Mbretërinë e Bashkuar në një fluturim nga Wuhan, toka zero e shpërthimit të Koronavirusit janë vendosur në izolim

Katër pushuesit kinezë që kanë udhëtuar në Mbretërinë e Bashkuar nga epiqendra e shpërthimit të koronavirusit po testohen në Skoci pasi tregojnë shenja të infeksionit të ngjashëm me SARS.

Prof Juergen Haas, drejtor i mjekësisë për infeksione në Universitetin e Edinburgh, tha që kishte tre raste të dyshuara në Edinburgh dhe tjetra në Glasgow.
Ai tha që të katër kishin simptoma e problemeve me frymëmarrjen siç u shfaqën në Wuhan.

Të katër personat janë vendosur në Spitalin Universitar Queen Elizabeth në Glasgow

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat