Kush do ta zëvendësojë Merkelin?

Evropë

Kush do ta zëvendësojë Merkelin?

Më: 14 shkurt 2020 Në ora: 12:28
Angela Merkel

Politika gjermane u përfshi nga trazira të reja këtë javë, kur Annegret Kramp-Karrenbauer, udhëheqëse e Unionit Demokristian, njoftoi se nuk do të garojë për kancelare, vitin e ardhshëm.

A do të mbijetojë partia e Angela Merkelit dhe kush do ta pasojë atë?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat