Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdekjet në Itali - Bota Sot
Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdekjet në Itali

Evropë

Koronavirusi/ Ulen infeksionet dhe rriten vdekjet në Itali

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 18:26
Foto Ilustrim

Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, të paktën 241.956 persona kanë kontraktuar virusin Sars-CoV-2, ku 138 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit.

Aksident tragjik/ Autobusi përfundon në liqen, 21 persona të vdekur

Deri tani janë 940 pacientë të shtruar në spital me simptoma prej të cilëve 70 në kujdes intensiv. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat